HiFiMAN EF1000 (EF 1000) + Susvara Audiofilski zestaw słuchawkowy


Sugerowana cena detaliczna: 79797.00 zł

brak w magazynie

HiFiMAN Susvara + EF1000

HiFiMAN Susvara + 1000

Idealnie dopasowane brzmienie o pełnej synergii - takie wrażenia pozostawia po sobie w pełni audiofilski zestaw, którego komponenty zostały stworzone specjalnie dla siebie: wzmacniacz słuchawkowy EF1000 i totalnie high-endowe słuchawki planarne Susvara.

HiFiMAN Susvara

Nowe słuchawki to uwieńczenie dekady intensywnego rozwoju - od klasycznych membran planarnych do super nowoczesnych przetworników wykonanych w nanotechnologii, które zadebiutowały w HE-1000 i Edition X

Założyciel HiFiMANa dr Fang Bian: Technologia planarna nie jest nowa, pomimo to rozwijamy ją już od ponad dekady. Każdy kto śledzi nasze postępy w tej kwestii, a także rozwój słuchawek planarnych w ogóle, widzi i słyszy jak daleko zaszliśmy. SUSVARA to kolejny krok do przodu, który przesuwa granice tego, co jest możliwe dzięki technologii planarnej.


Ultra cienka i ultra lekka membrana niewidoczna dla ludzkiego oka
Membrana zainstalowana w SUSVARA jest jeszcze lepsza niż ta, z której skorzystano przy budowie obsypanych nagrodami HE-1000. Zniekształcenia jakie generuje znajdują się poza skalą pomiarową nawet najczulszych urządzeń. Swój najnowszy przetwornik producent określił mianem „zero distortion driver”.

Poza ultra cienką membraną ważną rolę w całości odgrywa napylona na nią cewka o grubości mniejszej niż jeden mikrometr. Zapewnia to super szybką reakcję membrany na impuls prądowy, co przekłada się na dźwięk porównywalny tylko z naturalnymi wrażeniami słuchowymi. Słuchawki wyznaczają zupełnie nowy standard rozdzielczości, szybkości i poziomu otwartości dźwięku.

Budowa magnesów typu "stealth".
Nowe magnesy okalające membranę z napyloną cewką pozwalają na minimalizowanie negatywnych odbić generowanego dźwięku. Skonstruowano je w technologii przypominającej rozwiązania stealth pierwszy raz użyte w bombowcu F117, tak aby był on niewidzialny dla fal radarowych. Podobny cel przyświecał konstruktorom magnesów w SUSVARA – tak aby były one "niewidzialne" dla fal dźwiękowych, które są generowane przez ultra cienką membranę.

Opatentowane maskownice „window shade” - rozwiązanie znane z HE-1000. System metalowych maskownic zewnętrznych, których zadaniem jest tłumienie odbić dźwięku wydobywającego się ze słuchawek. Dzięki redukcji niechciany dyfrakcji praktycznie zlikwidowano odgłosy przepływającego przez szczeliny powietrza oraz wszelkie niechciane odgłosy z tym związane.

Hybrydowe nausznice - asymetryczne nausznice łączące skórę z poliestrem w kształcie dopasowanym do fizjologii ludzkiego ucha. Zakrywają w całości małżowiny i opierają się bezpośrednio o skórę głowy co w połączeniu z otwartą konstrukcją gwarantuje komfortowy odsłuch na wiele godzin. Poliestrowy materiał został zastosowany w celu uzyskania jak najwyższej rozdzielczości dźwięku.

Wykonanie klasy premium 
Pałąk klasy premium ze stopu rzadkich i bardzo lekkich metali - za wygodę odpowiada specjalnie opracowana struktura łuku, pałąk na głowie opiera się na perforowanym pasie z naturalnej skóry dla lepszego odprowadzania ciepła obudowa przetworników fornirowana naturalnym drewnem.

HiFiMAN EF1000

Idealne połączenie brzmienia lampowego z ogromną mocą wyjściową? HiFiMAN EF1000!

Wzmacniacz słuchawkowy HiFiMANa potrafi napędzić nawet najmniej czułe słuchawki, które wymagają do swojej pracy ogromnej ilości mocy. Co więcej, urządzenie poradzi sobie nawet z kolumnami o niskiej skuteczności!

Wzmacniacz HiFiMAN EF1000

EF1000 zbudowany jest hybrydowo, osiągając dzięki swojej wyjątkowej konstrukcji aż 20W mocy wyjściowej w czystej klasie A na wyjściu słuchawkowym o obciążeniu 35 Ohm, 50W w czystej klasie A przy obciążeniu 8 mów i 110W w klasie A/B (przy obciążeniu 8 omów).

Obwody wzmacniacza wykorzystują sześć lamp 6922 i sześć par transmiterów z oddzielnym źródłem zasilania.

System kontroli głośności bazuje na tej samej, zaawansowanej konstrukcji, co topowy audiofilski model Shangri-La, zapewniając płynność działania i ultra-niski poziom zniekształceń.

Wzmacniacz HiFiMAN EF1000

Produkt jest nowy, oryginalnie zapakowany, pochodzi z oficjalnej polskiej dystrybucji.

Przetworniki
Przetworniki Magnetostatyczne (wstęgowe)
Konstrukcja obudowy
Otwarte
Impedancja
60 Ohm
Skuteczność
83dB
Moc ciągła (RMS)
50W (obciążenie 8Ohm)
wyjście słuchawkowe: 20W (obciążenie 35Ohm)
Typ
Hybrydowy
Stosunek sygnał/szum
108dB
Pasmo przenoszenia
6 - 75.000Hz
Złącze słuchawkowe
XLR
Zakres dynamiki
111dB
Typ wtyku
XLR
Typ wtyku
Prosty
Regulacja głośności
TAK
Wysokość
wzmacniacz: 17cm
zasilacz: 17cm
Szerokość
wzmacniacz: 28cm
zasilacz: 20cm
Głębokość
wzmacniacz: 46cm
zasilacz: 36cm
Waga
wzmacniacz: 13.45kg
zasilacz: 11.2kg
Waga bez kabla
450g
Gwarancja
24 miesiące
Przenośny
NIEGaleria