HiFiMAN HE-400i (HE400i) Słuchawki przewodowe, audiofilskie, planarne, ortodynamiczne EX DEMO


Sugerowana cena detaliczna: 979.00 zł

brak w magazynie

Uwaga!

Cena dotyczy produktu powystawowego. Słuchawki są w pełni sprawne. Na lewej nausznicy widoczny zdarty lakier oraz zarysowania. Słuchawki posiadają zarysowany pałąk. Opakowanie posiada lekkie zadarcie na górnej części (uszkodzenia widoczne na zdjęciach). Numer seryjny: 61212123

HiFiMAN HE-400i

HiFiMAN HE-400i

HiFiMAN HE-400i

bazuje na konstrukcji HE-560 - topowych słuchawkach 3. generacji amerykańsko-chińskiego producenta wycenionych na blisko dwa razy więcej. HE-400i oferują ten sam pałąk, system regulacji, pady oraz konstrukcję przetwornika w znacząco niższej cenie!

HiFiMAN HE-400i

Niższa cena jest efektem zastosowania uproszczonej wersji przetwornika oraz mniejszego magnesu, co poza obniżeniem ceny pozwoliło dodatkowo obniżyć wagę całej konstrukcji. Przy zachowaniu niezwykle wysokiej jakości dźwięku – zgodnie określonej przez amerykańskich dziennikarzy-recenzentów jako „hi-end”.

HiFiMAN HE-400i

Tym samym są to najtańsze słuchawki audiofilskie planarne, które mogą nosić miano pełnoprawnego hi-endu, skierowanego do szerokiego grona odbiorców, dzięki umiarkowanej na tle kilkukrotnie droższych konkurentów cenie, super wygodnemu pałąkowi oraz najniższej wadze w swojej klasie.

HiFiMAN słuchawki

HiFiMAN HE-400i

SZCZEGÓŁOWY OPIS

Nowy system podwójnego pałąka z poprawioną ergonomią.

Zupełnie nowy system podwójnego pałąka, który składa się z metalowej ramy spiętej z termoplastycznymi jarzmami utrzymującymi na ruchomych zawiasach muszle słuchawkowe z tego samego materiału. Muszle wykończono na wysoki połysk lakierem o kolorze „zadymiona szarość”.

HiFiMAN HE-400i

Za komfort noszenia odpowiada dodatkowy skórzany pałąk, który ma bezpośredni kontakt z głową. Wysokość zejścia muszli słuchawkowych, a tym dopasowania do wielkości głowy ustalana jest za pomocą mechanicznego zapadkowego systemu regula

HE-400i przynosi szereg zmian związanych z detalami ergonomii codziennego użytkowania. Kształt muszli oraz umiejscowienie kabla zostały zmienione pod kątem generowania lepszego dźwięku oraz przede wszystkim wygody. Kable w HE-400i wychodzą z muszli pod łagodniejszym kątem, co sprawia, że przewód nigdy nie uderza o ramiona słuchacza. Przewodnik to w dalszym ciągu połączenie czystego srebra i miedzi monokrystalicznej.

HiFiMAN HE-400i

Asymetryczne nausznice.

Nausznice w dalszym ciągu mogą być demontowane i w razie zużycia wymienione na nowe. Budowa samych padów jest hybrydowa - połączono tu zalety reprodukcji dźwięku wynikających z zastosowania skóry, wraz z wygodą padów welurowych. Całość zyskała asymetryczny kształt - zgodnie z budową ludzkiego ucha i głowy - przód jest nieco cieńszy od części tylnej. Dodatkowo, jest to konstrukcja obracalna, co pozwala dopasować asymetryczne ułożenie nauszników do własnych potrzeb. Częściowa perforacja padów pozwala na lepszą przepływność powietrza pompowanego przez przetworniki, co znacząco poprawiło przetwarzanie wysokich i średnich ton

Przetwornik „single-side”.

Nowy przetwornik planarny został określony jako jednostronny z powodu zastosowania magnesu tylko z jednej strony, w przeciwieństwie do modeli HE-5, HE-500, HE-6. To pozwoliło wydatnie obniżyć wagę całej konstrukcji oraz powiększyć przestrzeń i detaliczność oferowanego dźwięku.

Wraz z nowym modelem użytkownik otrzymuje nowe opakowanie: luksusowe masywne dwudzielne obszyte skórą z rantem dodatkowo przeszywanym nicią.  

Różnice w stosunku do poprzedniego modelu czyli HE-400 (bez „i”):

  • znacząco (o 20%) obniżona waga pozwala słuchaczowi na komfortowe użytkowanie przez długi okres czasu - to najlżejsze słuchawki w swojej klasie!

  • nowy system zapadkowej regulacji wysokości muszli

  • hybrydowe perforowane, asymetryczne nausznice, wykonane ze skóry i weluru, co owocuje zarówno większym komfortem, jak i lepszą jakością dźwięku

  • zmieniony kąt mocowania pinów na obudowie słuchawek

  • zwiększona do 93.5dB skuteczność, która pozwala na współpracę z niedlogimi źródłami przenośnymi

  • luksusowe, obszyte skórą masywne pudło

Przetworniki
Przetworniki Magnetostatyczne (wstęgowe)
Obudowa
Otwarte
Impedancja
35 Ohm
Skuteczność
93.5dB
Kontrola tonów
NIE
Pasmo przenoszenia
20 - 35.000Hz
Jakość kabla
OCC 99.997
Kabel
1.5m
Asymetryczny kabel
NIE
Wtyk
3.5mm mini jack
Typ wtyku
Prosty
Regulacja głośności
NIE
Mikrofon
NIE
Etui ochronne
NIE
Redukcja szumów
NIE
Rozmiar przetwornika
50mm
Obrotowa słuchawka
NIE
Składane
NIE
INNE
Zalecany czas wygrzewania: 150h
:
W zestawie przejściówka (adapter) na duży jack 6.3mm
:
Przetwornik: planarny (ortodynamiczny)
Waga bez kabla
370g
Gwarancja
24 miesiąceGaleria