HiFiMAN HM-901R (HM901R) Audiofilski odtwarzacz przenośny HI-END AptX HD


Sugerowana cena detaliczna: 99999.00 zł

brak w magazynie

Sprawdź gdzie kupić oryginalny produkt: Lista punktów sprzedaży w Polsce.

HiFiMAN HM-901R

Odświeżony referencyjny przenośny odtwarzacz muzyki. 

To dość kompaktowy odtwarzacz (109,7 x 60 x 18 mm, waga 125 g), który bez problemu można obsługiwać jedną ręką.

HiFiMAN HM-901R

Po stronie łączności HM-901R opiera się na duecie jack 3,5 mm i 4,4 mm, osobnym wyjściu liniowym 3,5 mm i złączu USB-C do ładowania, przesyłania plików, a także jako zewnętrzny przetwornik cyfrowo-analogowy (działa na smartfonie w OTG). Ten odtwarzacz może działać jako odbiornik Bluetooth (SBC, AAC, AptX HD, LDAC).

W HM-901R zastosowano aluminium oraz winylowaną imitację skóry, w efekcie otrzymujemy przykład klasycznego, schludnego designu. Producent rezygnuje ze sterowania dotykowego. Podobnie jak w przypadku starszego modelu HM-901S, sterowanie odbywa się za pomocą przycisków i koła wielofunkcyjnego znajdującego się z przodu. Połączenie Bluetooth pozwala na częściowe sterowanie poprzez dedykowaną aplikację Hifiman Remote.

hm-901r

HiFiMAN HM-901U drabinka rezystorowaZaawansowany potencjometr oparty na drabince rezystorowej
Opatentowany przez HiFiMANa analogowy potencjometr oparty na drabince rezystorowej zapewnia precyzyjną kontrolę głośności oraz właściwą równowagę pomiędzy kanałami. Rezystory wykorzystywane w każdym kanale mogą być dopasowane ze 100% dokładnością.

Cyfrowe regulatory głośności potrafią negatywnie wpłynąć na reprodukcję najwyższych częstotliwości, co odbija się na całokształcie brzmienia, które traci gładkość, przestrzenność i wyrafinowanie. Dlatego HiFiMAN konsekwentnie wykorzystuje układy analogowe.

Ponadto, w celu właściwego wysterowania słuchawek o wysokiej częstotliwości, system regulacji głośności łagodnie i stopniowo podwyższa natężenie dźwięku, szczególnie na początku regulacji. Pozwala to uniknąć niespójnego poziomu głośności oraz braku równowagi kanałów podczas regulacji.

W swoim topowym modelu R2R2000 Hifiman wykorzystywał układ Burr-brown PCM1704K (Dual-DAC). Jednak w związku z tym, że zużywa on dużo energii, a ponadto od dłuższego czasu nie jest produkowany, HiFiMAN zdecydował się na opracowanie własnego rozwiązania.

Nie rezygnując z architektury R2R, na bazie FPGA powstała „Hymalaya”. Wśród mocnych stron tego rozwiązania Hifiman podkreśla zmniejszone THD, a także znacznie mniejsze zużycie energii niż w modelu Burr-Brown, czy innych high-endowe rozwiązań tj. Delta-Sigma od AKM czy ESS. Czas pracy urządzenia do 9 godzin.

Produkt jest nowy, w oryginalnym opakowaniu.

Kontrola tonów
Kontrola tonów NIE
Wi-Fi
NIE
Bluetooth
TAK
Złącze słuchawkowe
3.5mm mini jack
Inne złącza
USB-C
Regulacja głośności
TAK
Etui ochronne
NIE
Formaty audio
AAC
aptX
TAK
Czas pracy
do 9 h
Karty pamięci
SD
:
obudowa ze stopu aluminium
Wysokość
11cm
Szerokość
6cm
Głębokość
1.8cm
Waga
125g
Gwarancja
12 miesięcy
USB OTG
TAKGaleria