HiFiMAN Deva Pro Stealth Magnets Audiofilskie słuchawki 3w1 planarne otwarte Bluetooth Bluemini i USB DAC R2R, aptX HD


Sugerowana cena detaliczna: 1945.00 zł

w magazynie

Sprawdź gdzie kupić oryginalny produkt: Lista punktów sprzedaży w Polsce.

HiFiMAN Deva Pro Stealth Magnets Audiofilskie słuchawki 3w1 planarne otwarte z odbiornikiem Bluetooth Bluemini i USB DAC HIMALAYA

HiFiMAN Deva to jedyny słuszny wybór dla wszystkich, którzy oczekują najwyższej jakości dźwięku ale nie mogą zdecydować, czy preferują wygodę zapewnianą przez połączenie Bluetooth, czy kable, zapewniające najlepsze możliwe brzmienie. Od teraz, jedne słuchawki łączą w sobie obie te zalety. Nowa DEVA Pro kontynuuje to, co najlepszego oferował jego poprzednik, zapewniając pełnozakresowy dźwięk wysokiej jakości, niezależnie od tego, czy słuchasz po przez połączenie przewodowe, czy przez Bluetooth. Nowy model opiera się na dwóch najnowszych osiągnięciach HiFiMAN: technologii Stealth Magnets i DACu Himalaya (konwerter D/A) w architekturze R2R.

HiFiMAN Deva Pro

Technologia Stealth Magnets firmy HIFIMAN radykalnie zmniejsza turbulencje i dyfrakcji fal dźwiękowych, które pogarszają jakość dźwięku docierającego do naszych uszu. Magnesy te, dzięki unikalnemu kształtowi, zapewniają bezkolizyjne przechodzenie fali dźwiękowej do naszego ucha i brak zakłóceń, które występowałyby przy magnesach o standardowej budowie. Zaawansowana konstrukcja magnesów, jako akustycznie transparentna, ma znaczący wpływ na zmniejszenie dyfrakcji fal, czyli ich rozproszenia, co pozwala zachować ich integralność i objawia się czystszym, dokładniejszym brzmieniem dźwięków i jeszcze wierniejszym budowaniem sceny dźwiękowej.

Odbiornik Bluetooth w DEVA Pro, Bluemini jest teraz wyposażony w autorski układ D/A HiFiMANa  Himalaya: układ złożony z szeregu rezystorów z nowym algorytmem, który zmniejsza przenoszenie mocy między układem a komponentami peryferyjnymi. W rezultacie stosunek sygnału do szumu, całkowite zniekształcenia harmoniczne i zużycie energii są najbardziej efektywne.

Klucz sprzętowy Bluemini obsługuje kodeki o wysokiej rozdzielczości, takie jak LDAC i aptX-HD, dzięki czemu doskonale nadaje się do większości obecnie dostępnych urządzeń do przesyłania strumieniowego w wysokiej rozdzielczości. Czas odtwarzania to 8 godzin.

Słuchawki Deva Pro zapewniają 3 możliwości połączenia:

  • za pomocą Bluetooth 5.0

Słuchawki Deva dzięki odbiornikowi Bluemini R2R łączą się przy pomocy modułu Bluetooth z dowolnym urządzeniem nadawczym. Wysoka jakość dźwięku oraz minimalizacja opóźnień zapewniane są dzięki wykorzystaniu najnowocześniejszych i najpopularniejszych kodeków: Qualcomm aptX-HD oraz LDAC. Adapter Bluemini podłączany jest do słuchawek za pomocą gniazda 3.5mm mini Jack. Zapewnia działanie do 8 godzin w zależności od warunków.

HiFiMAN Deva Pro

  • za pomocą USB

W słuchawkach Deva PRO, adapter Bluemini (który zawiera DAC i wzmacniacz słuchawkowy) uaktualniono o autorską architekturę Himalaya R2R DAC, która składa się z szeregu rezystorów z nowym algorytmem. W rezultacie stosunek sygnału do szumu, całkowite zniekształcenia harmoniczne i zużycie energii są jeszcze bardziej efektywne. Wbudowany przetwornik Himalaya R2R DAC umożliwia transfer plików do 16bit/48kHz za pomocą kabla USB C, który bez problemu odczyta pliki muzyczne z telefonu czy komputera.

HiFiMAN Deva Pro

  • za pomocą zbalansowanego kabla mini jack 3.5mm

Tradycyjna metoda połączenia, która zawsze się sprawdza. Słuchawki Deva można podłączyć do dowolnego odtwarzacza przenośnego, a nawet smartfona za pomocą kabla mini jack 3.5mm. Deva Pro posiada  dwustronne złącza, dzięki czemu można jej używać z szeroką gamą kabli.

Do budowy słuchawek Deva HiFiMAN wykorzystał znaną i sprawdzoną już w innych konstrukcjach membranę supernano, która jest aż o 80% cieńsza od poprzednich projektów marki. Taka konstrukcja zapewnia wysoką responsywność dźwięku, detaliczność i dokładne obrazowanie. 

HiFiMAN Deva frequency response

Wysoka wydajność energetyczna DAC R2R Himalaya

Akcesoria w zestawie:

  • podwójny kabel niezbalansowany wtyki 3,5mm - 1.5m (przewód do słuchawki: prawa, lewa)
  • kabel USB A na USB C - 2m
  • przejściówka duży Jack 6.35mm na mały Jack 3,5mm
  • adapter Bluemini R2R DAC

Produkt jest nowy, oryginalnie zapakowany.

Przetworniki
Przetworniki Magnetostatyczne (wstęgowe)
Obudowa
Otwarte
Impedancja
18 Ohm
Skuteczność
93.5dB
Stosunek sygnał/szum
Bluemini: 114dB
Zniekształcenia THD
Bluemini: <0.1%
Pasmo przenoszenia
20 - 20.000Hz
Bluetooth
TAK
5.0
Złącze słuchawkowe
3.5mm mini jack
Jakość kabla
OFC
Asymetryczny kabel
TAK
Typ wtyku
Prosty
Regulacja głośności
TAK
Mikrofon
NIE
Typ
Nauszne
Składane
NIE
Czas działania
Bluetooth do 8 godzin
INNE
obsługiwane kodeki Bluetooth: aptX, aptX HD, AAC, SBC, LDAC
:
Odbiornik Bluetooth posiada mikrofon
:
Praca jako USB DAC z telefonem i komputerem
:
DAC HiFiMAN HIMALAYA
:
Bluetooth Chip: QCC5124
Waga bez kabla
słuchawki: 360g, Bluemini: 25g
Gwarancja
24 miesiące

Recenzje prasowe:
Recenzent:
Skrót recenzji:
"To świetne, słuchawki planarne, którymi można się cieszyć zaraz po wyjęciu z pudełka bez konieczności kupowania wzmacniacza czy przetwornika, a jednocześnie nie tracimy na jakości, one brzmią bardzo dobrze." zobacz więcej...
"To świetne, słuchawki planarne, którymi można się cieszyć zaraz po wyjęciu z pudełka bez konieczności kupowania wzmacniacza czy przetwornika, a jednocześnie nie tracimy na jakości, one brzmią bardzo dobrze." zobacz więcej...
"Sam nie mogę w to uwierzyć, ale brzmienie w trybie USB jest tak dobre, że podłączanie słuchawek analogowo wydaje się nie mieć sensu. W trybie USB mocy nie brakuje, dźwięk jest rewelacyjny i zestrojony uniwersalnie, więc Deva Pro to autentycznie samodzielne słuchawki. W efekcie kupując Deva Pro mamy w zestawie świetnie zgrywające się, bezprzewodowe oraz przewodowe źródło dźwięku. W teorii odpada zakup przetwornika, wzmacniacza czy odtwarzacza, wystarczy smartfon czy laptop, by słuchać muzyki na wysokim poziomie." zobacz więcej...
"HIFIMAN Deva Pro brzmi w sposób otwarty i wspaniały, tak jak można tego oczekiwać od słuchawek planarnych. Słuchawki Deva Pro mają otwarty, prawie miękki dźwięk, którego po prostu nie usłyszysz w tradycyjnych słuchawkach Bluetooth. Obrazowanie i umiejscowienie są po prostu doskonałe, z okrągłym, zwartym basem. Z Deva Pro HIFIMAN stworzył najwygodniejsze słuchawki w swojej kategorii." zobacz więcej...


Galeria